آمار
تبلیغات کلیکی سامانه گوگل پلاس و افزایش بازدید
چتروم جرقه ایرانی باکس کارت شارژ به قیمت دولتی و نمایندگی ایرانسل و همراه اول
مادران سیگاری منتظر مرگ ناگهانی نوزادان خود باشند - گروه اینترنتی جرقه ایرانی
X
تبلیغات
رایتل

گروه اینترنتی جرقه ایرانی

عاشقانه-خبری اس ام اس اهنگ موزیک شعر ادبی بهداشتی خدماتی-خفن-عکس-موبایل
سه‌شنبه 12 بهمن‌ماه سال 1389

مادران سیگاری منتظر مرگ ناگهانی نوزادان خود باشند

مادران سیگاری منتظر مرگ ناگهانی نوزادان خود باشند

نوزادان مادرانی که در دوره بارداری سیگار می‌کشیده‌اند بیش از دیگران در خطر ابتلا به سندروم مرگ ناگهانی نوزاد قرار دارند.

محققان در نشریه ایمنی‌شناسی و آلرژی کودکان اعلام کردند نیکوتین موجود در سیگار می‌تواند رشد قسمت‌هایی از مغز که وظیفه تنظیم تنفس را دارند با اخلال روبه رو کند.

به گزارش فان کلوب به نقل از خبر آنلاین سندروم مرگ ناگهانی نوزادان مهم‌ترین عامل مرگ و میر در اولین سال زندگی نوزادان است و در حال حاضر محققان با انجام مطالعات گسترده رابطه بین این بیماری و سیگار کشیدن مادران در دوران بارداری را کشف کردند.

مطالعات نشان می‌دهد سیگار کشیدن مادران در حین بارداری، احتمال ابتلا به بیماری‌ سندروم مرگ زودرس را بین 2 تا 5 برابر افزایش می‌دهد و از مهم‌ترین عوامل تولد نوزادان نارس است. تولد پیش از موعد کودکان نیز یکی دیگر از عوامل مرگ و میر آن‌ها در روزهای اولیه پس از تولد است.

قرار گرفتن در معرض دود سیگار و مواد شیمیایی موجود در آن در رحم مادر خطر زیادی برای سلامت جنین در حال رشد دارد.

محققان مرکز پزشکی بیمارستان کودکان سینسیناتی در اوهایو به شواهد مهمی در مورد اثر دود سیگار روی نوزادان دست پیدا کردند.

آن‌ها متوجه شدند دود سیگار در رحم الگوی نفس کشیدن را تغییر می‌دهد. نوزادانی که مادر آن‌ها در حین بارداری سیگار می‌کشد دچار وقفه‌های تنفسی می‌شوند که از آن با عنوان آپنه نوزادان یاد می‌شود. نرسیدن اکسیژن کافی به مغز کودکان هم‌چنین ممکن است روی قسمت‌هایی از مغز نوزادان اثر بگذارد که در نتیجه آن‌ها سخت‌تر از خواب بیدار می‌شوند.

دکتر هارولد فاربر در این باره گفت: این یافته‌ها اهمیت اتخاذ سیاست‌های درست برای سلامت عمومی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های مرتبط با سیگار کشیدن را نشان می‌دهد.